Skydai yra vienas ekonomiškiausių reklamos atvaizdavimo būdų, naudojamų tiek lauko, tiek vidaus reklamai. Trumptai tariant, reklamos skydai – tai tam tikra plokštuma su reklama, kuri gali būti montuojama tiesiai ant sienos arba tvirtinama prie konstruktyvo. Reklamos montavimo būdai yra plačiau aptarti skyriuje Reklamos montavimas, priežiūra ir remontas.

Pagrindinės reklamos skydo sudedamosios dalys:

A. Plokštuma reklamai
B. Skydo apšvietimas
C. Konstrukcinė dalis
D. Metaliniai ankeriai / įbetonuojami metaliniai strypai su sriegiu
E. Betoninis pamatas

Skydo pagrindui gali būti naudojama cinkuota skarda, aliuminio kompozicinė plokštė, PVC plastiko plokštė ar kitokia medžiaga lygiu paviršiumi. Ant skydo pagrindo perkeliamas reklaminis vaizdas – klijuojama lipni plėvelė su spauda, ploteriuoti simboliai, vaizdas atspausdinamas tiesiai ant paviršiaus (UV spauda).
Reklamos skydo apšvietimui gali būti naudojamos papildomos apšvietimo sistemos. Tam turi būti įrengtas skydo apšvietimui skirtas elektros įvadas.

Apšvietimas prožektoriais:

1. Apšvietimo prožektoriai tvirtinami virš reklamos
2. Apšvietimo prožektoriai tvirtinami po reklama

Apšvietimas vientisu šviestuvu:

1. Korpusas ir jo tvirtinimo elementai
2. Korpuso viduje montuojamas šviesos šaltinis

Apšvietimo prožektoriai skydo apačioje įprastai tvirtinami didžiagabaritiniams reklamos skydams dėl paprastesnio jų aptarnavimo. Šiuo atveju prožektorių priežiūrai ir remontui nereikia keltuvo ar stelažų. Tačiau jie greičiau užsiteršia, dėl ko silpnėja šviesos srautas.

ATLIKTI DARBAI